cropped-cropped-ru-1-r-6400-n-2308011m8ma.jpg

Gdy słowa już daremne, myśli daremne, a wyobraźni nie chce się już wyobrażać, jeszcze tylko muzyka. Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie.
( Wiesław Myśliwski- Traktat o łuskaniu fasoli)

Czas zaklęty
Znajdujesz w piwnicy sentymentalny gramofon po dziadku albo kupujesz czyjeś wspomnienia zaklęte w pudle na targu staroci. I wtedy już wiesz. Wiesz, że nie będzie tylko kolejną ozdobą pokoju.

Czas opowiedziany
Czyścisz, kalibrujesz, czterokrotnie zmieniasz jego miejsce. Wszystko po to, żeby przejechać opuszkiem palca po płycie, żeby przenieść się w czasie. I właśnie wtedy zamykasz drzwi. Chcesz się skupić, unosić i opuszczać igłę sam. Odwracać płytę też chcesz samodzielnie. Myślisz sobie, że to najmilsze zaangażowanie ostatnich lat.

Czas odzyskany 
Słuchasz muzyki, nie wybranej szybko i bez zastanowienia piosenki. Wybierasz cały album, wsłuchujesz się w skomponowaną przez twórców całość. Oglądasz okładkę i bierzesz łyk herbaty. I wtedy już wiesz. Wreszcie odpoczywasz.

Nie tylko oczy są zwierciadłem duszy
Weekendowy rozgardiasz może zamienić się w odpoczynek za sprawą amerykańskiego artysty. Kompozytora i autora tekstów o wyjątkowej wrażliwości na muzykę i świat. Człowieka pełnego poczucia humoru, który potrafił śmiać się z niedogodności. Najlepiej przedstawia to przykład, gdy na pytanie czy na pewno jest niewidomy odpowiadał:”niedawno sprawdzałem”.
Zostańmy zatem trochę dłużej w świecie Raya Charlesa:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s