_queen_ba0cefc6

Tak się tworzy historia

Queen to brytyjski zespół rockowy, który powstał w latach siedemdziesiątych w Londynie. Członkami zespołu byli John Deacon, Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor. Co ciekawe przez cały okres aktywności zespół zachował stabilny skład.

Grupa w  swojej twórczości nie ograniczała się do konkretnej odmiany rocka. Zespół płynnie lawirował pomiędzy różnymi brzmieniami. A ich piosenki są doceniane dziś równie mocno jak kiedyś. Sławę zyskali za sprawą następujących utworów: Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, Don’t Stop Me Now, Somebody to Love. 

Zawsze ciepłe przyjęcie
W 1973 roku ukazał się debiutancki album zespołu Queen o tej samej nazwie. Kolejne propozycje tj. Queen II, Sheer Heart Attack, A Night At The Opera również przyjmowane były przez fanów z entuzjazmem.

Koncerty zespołu stały się kultowe, wszystko dzięki Freddiemu, który potrafił porwać tłumy nie tylko śpiewem, ale także starannie dobranymi fantazyjnymi strojami. Artysta był kontrowersyjnym twórcą o silnym temperamencie, co najlepiej przedstawiają jego słowa:
Nie podobają mi się moje wystające zęby.
Poza tym jestem doskonały.

Przypomnijmy sobie kultowe przeboje zespołu:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s